Mutfak banyo gibi alanlarda karşılaşılan en büyük problem su kaçağıdır. Kişilerin en çok işlerini aksatan tesisat sorunlarıdır. Sıhhi tesisat iç yapı ile alakalı olduğu için su kaçağı bulma atık borularındaki sorunları bulma borulardaki tıkanıklık vb birçok problem ortaya çıkabiliyor. Su kaçağını bulmak onun onarımından çok daha önemlidir.

Su kaçağının tespiti tecrübeli ustalar tarafından yapılmalıdır. Su kaçağını bulmak için duvarların her yeri delik deşik ediliyor. Bazı evlerin sıhhi tesisatı oldukça eski zamanlarda yapıldığı için çok karışık olabiliyor. Bu yüzden bazı firmalar sırf tespit etmek için duvarları kısım kısım deliyor ve bu ev sahibini mağdur ediyor. Su kaçağını bulma işi bu kadar önemli olunca gelişen teknolojiyle birlikte bazı tespit cihazları da geliştirildi.

Duvarlarınızı kırmadan cihaz su kaçağını bulur ve ustanın işi kolaylaşır. Kimi ustalar sadece dokunarak bile kaçağın nerede olduğunu tespit edebiliyor. Bu da tecrübeye dayanıyor. Su kaçağını bulmak ve onarmak için zaman geçirmeden tecrübeli ve işini bilen biriyle çalışmalısınız. Artık su kaçağı bulma işi duvarlar delinmeden ve kırılmadan temiz bir şekilde yapılıyor.